Císařský řez

Příprava na operaci a péče o jizvu po císařském řezu

Císařský řez je život nebo zdraví zachraňující velká břišní operace, na kterou by se žena měla náležitě připravit a po porodu si dopřát dostatečnou péči, aby se snížila pravděpodobnost výskytu komplikací spojených s tímto typem porodu.

Přístup v českých porodnicích k průběhu porodu, následné možnosti bondingu s miminkem, přítomnosti osoby blízké během operace atd. se velmi liší. 

Proto doporučuji pečlivou přípravu a výběr porodnice.

Příprava na císařský řez

Předporodní příprava na plánovaný císařský řez. Výběr porodnice, sepsání porodního přání, právní normy pro předcházení separace od dítěte po císařském řezu.

Doprovod k porodu císařským řezem

Ženám vždy doporučuji, aby byl u porodu přítomen partner nebo  partnerka (pokud to nemocnice umožňuje) . Pokud to není možné, může být jako osoba blízká přítomna během operace i dula. Přítomnost blízké osoby působí příznivě na psychiku ženy a tím pádem i na zlepšení zdravotního stavu během porodu a regeneraci po porodu. 

Součástí balíčku je i přítomnost (nejčastěji formou střídání se s partnerem) a pomoc s péčí o novorozence v nejbližších hodinách po porodu, aby nemuselo dojít k separaci. 

Poporodní péče o jizvu

Poporodní návštěvy u Vás doma.

Informace ohledně péče o jizvu, příprava masážního oleje, rady jak jizvu (ne)masírovat.

Rebozo po císařském řezu.

Lymfatické a korekční tejpování jizvy.

Holistický přístup k péči o Císařovny - doporučení následné péče.

Poporodní konzultace pro zpracování porodního příběhu. Terapie Access Bars. 

Příprava na VBAC

Vaginální porod po předchozím císařském řezu zasluhuje speciální přípravu, která statisticky zvyšuje úspěšnost pokusu o VBAC. Už dávno neplatí tvrzení, jednou císař, vždycky císař.Stránky vytvořeny Petra Vytásková  |  Navázáno v roce 2020
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky