Císařský řez

Příprava na VBAC i plánovaný porod císařským řezem a péče o jizvu po císařském řezu

Císařský řez je život nebo zdraví zachraňující velká břišní operace, na kterou by se žena měla náležitě připravit a po porodu si dopřát dostatečnou péči, aby se snížila pravděpodobnost výskytu komplikací spojených s tímto typem porodu.

Přístup v českých porodnicích k průběhu porodu, následné možnosti bondingu s miminkem, přítomnosti osoby blízké během operace atd. se velmi liší. 

Proto doporučuji pečlivou přípravu a výběr porodnice.

Co vám mohu nabídnou?

Příprava na císařský řez

Předporodní příprava na plánovaný císařský řez. Výběr porodnice, sepsání porodního přání, právní normy pro předcházení separace od dítěte po císařském řezu.

Doprovod k porodu císařským řezem

Ženám vždy doporučuji, aby byl u porodu přítomen partner nebo  partnerka (pokud to nemocnice umožňuje) . Pokud to není možné, může být jako osoba blízká přítomna během operace i dula. Přítomnost blízké osoby působí příznivě na psychiku ženy a tím pádem i na zlepšení zdravotního stavu během porodu a regeneraci po porodu. 

Součástí balíčku je i přítomnost (nejčastěji formou střídání se s partnerem) a pomoc s péčí o novorozence v nejbližších hodinách po porodu, aby nemuselo dojít k separaci. 

Poporodní péče o jizvu

Poporodní návštěvy u Vás doma.

Informace ohledně péče o jizvu, příprava masážního oleje, rady jak jizvu (ne)masírovat.

Rebozo po císařském řezu.

Lymfatické a korekční tejpování jizvy.

Holistický přístup k péči o Císařovny - doporučení následné péče.

Poporodní konzultace pro zpracování porodního příběhu. Terapie Access Bars. 

Příprava na VBAC

Vaginální porod po předchozím císařském řezu zasluhuje speciální přípravu, která statisticky zvyšuje úspěšnost pokusu o VBAC. Už dávno neplatí tvrzení, jednou císař, vždycky císař.Stránky vytvořeny Petra Vytásková  |  Navázáno v roce 2020
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky