Dula u porodu

"Projdeme tím spolu"- Dula Olomouc

Milé ženy,

hledáte doprovod k porodu a nevíte, zda oslovit právě mě? Třeba vám v rozhodování pomůžou následující řádky.

Jsem tu pro vás v situacích, kdy potřebujete podržet. Jsem vaše průvodkyně na cestě za porodem podle vašich přání a ke spokojenému mateřství. 

Můžeme tím projít spolu.

Jaké jsou výhody duly u porodu?

Seznamovací schůzka

Při práci duly je pro mě zásadní důvěra. Proto potřebuji, abychom si jako lidé navzájem seděli, a to nejen s Vámi, ale i s Vaším partnerem*. Spolu totiž budeme pracovat jako tým.

Prvním krokem je tedy nezávislá krátká seznamovací on-line schůzka, během které zjistíme, jaký porod si představujete a zda pro Vás můžu být tou pravou podporou. Tato schůzka je zdarma

Co Vám mohu v rámci služeb doprovodu k porodu nabídnout?Předporodní schůzky

Náplň schůzek je individuální a vede k Vaší přípravě tak, abyste šla k porodu ve své plné síle a sebevědomí. Samozřejmostí je pomoc při vypracování porodního přání, informační, fyzická a psychická příprava před porodem a také edukace partnera* tak, aby se i on během porodu cítil příjemně a mohl být pro Vás optimální podporou.

Schůzky lze absolvovat osobně, nebo on-line.

Na základě nejčastějších potřeb a požadavků jsem sestavila 3 typy balíčků doprovodu k porodu, a to tak, abyste si mohla vybrat ten ideální pro Vás.

Podrobný popis balíčků najdete zde.


Doprovod k porodu

K porodu za Vámi vyrážím ve chvíli, kdy mě potřebujete. Mohu za Vámi dorazit domů, nebo se setkáme až v porodnici, o tom rozhodujete Vy.

Následně jsem s Vámi po celou dobu porodu a poskytuji emoční a fyzickou podporu jak pro Vás, tak i Vašeho partnera*. Během porodu Vám vytvořím optimální podmínky pro klidný a příjemný porod, nabídnu úlevové techniky pomocí Rebozo šátku, aromaterapii a mohu Vám pomoci s komunikací s ošetřujícím personálem. 

Vždy však ctím porodní proces a v žádném případě do porodního procesu nezasahuji, ale vytvářím takové podmínky a podporuji Vás tak, aby byl pro Vás porod příjemným a posilujícím zážitkem. 

Po porodu čekám v areálu porodnice, nebo mohu být přímo s vámi na pokoji a podpořit Vás např. při samopřisátí miminka. 

Doprovodit Vás můžu k domácímu porodu s porodní asistentkou nebo porodu v porodnici. V rámci péče poskytuji i podporu při výběru místa porodu a pomoc s hledáním soukromé porodní asistentky. K neasistovaným porodům nedoprovázím. 


Držení pohotovosti

4 týdny (od 38+0 do 42+0) kolem termínu Vašeho porodu pro Vás držím pohotovost. To znamená, že jsem připravená za Vámi vyrazit do jedné hodiny od chvíle, kdy mi zavoláte, ve dne v noci. Pohotovost držím většinou pro jednu klientku, maximálně dvě klientky, abych Vám mohla nabídnout opravdu individuální péči a minimalizovala pravděpodobnost, že se skutečné termíny porodu potkají.


Poporodní schůzka

Po porodu se setkáme ještě minimálně jednou. Probereme Vaše případné otázky týkající se porodu a zpracujeme porodní zážitek. Podpořím Vás při kojení nebo nošení Vašeho miminka. 


Zapůjčení vybraných pomůcek

Během své praxe jsem vytipovala oblíbené a velmi praktické pomůcky, které Vám mohou zlepšit pohodlí ke konci těhotenství a pomoci s přípravou Vašeho těla a naladění se k porodu. Jsou užitečné během porodu i v šestinedělí. Pořízení těchto pomůcek je poměrné nákladné, proto nabízím v rámci balíčků Standard a All Inclusive možnost jejich zapůjčení.

Moje vzdělání v oblasti péče o těhotné ženy:

červen 2020: Kurz pro poradkyně nošení dětí Trageschule Didymos

říjen 2021- současnost: studium AmmaDula akademie

březen 2022: Kurz Rebozo a zavinování bříška v praxi PA, PA Kristina Neubertová Zemánková

duben 2022: Kurz pro poradkyně při kojení Přirozené kojení, Míša Topinková

červen 2022: Rebozo, PA Bibiana Drápalová Pališková

listopad 2022: Online kurz Přirozený porod, M. Odent, L. Lammers

listopad 2022: Kurz Jak pečovat o císařovnu, Dagmar Ludvíčková

březen 2023: On-line kurz Hormony během těhotenství a porodu, M. Odent


Moje vzdělání mimo oblast péče o těhotnou ženu:

Gymnázium Olomouc - Hejčín, English Section

Veterinární a farmaceutická fakulta v Brně, Farmaceutická fakulta

Grantový kurz ČLnK Průvodce při odvykání kouření


Při péči o těhotnou ženu a během porodu nevystupuji jako zdravotník a neposkytuji zdravotní služby. Moje služby jsou podpůrného a informativního charakteru.


Dula u porodu - výhody

Přestože duly nejsou u porodu proto, aby jakkoli měnily jeho průběh nebo přímo ovlivňovaly výsledek, stále rostou důkazy, že mít u porodu dulu přináší řadu hmatatelných výhod. Za všechny jmenujme snížení intervencí (zásahů) do porodu, zkrácení doby porodu a lepšího stavu dětí po narození. Jakkoli je tento výzkum důležitý a výsledky lichotivé, nejdůležitější je fakt, který je méně hmatatelný a vědecky neměřitelný - důležitost a prospěch toho, že má žena a rodina u porodu někoho, kdo tu není, aby je soudil, kdo je bezvýhradně podporuje a věří jim během události, která jim změní život a kterou si většina žen pamatuje a vyhodnocuje po celý život. (text AmmaDula.cz)

Stránky vytvořeny Petra Vytásková  |  Navázáno v roce 2020
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky