Dula u porodu

"Projdeme tím spolu"

Milá ženo,

vítám Vás na mých stránkách! Hledáte doprovod k porodu a nevíte, zda oslovit právě mě? Třeba Vám v rozhodování pomůžou následující řádky.

Seznamovací schůzka

Při práci duly je pro mě zásadní důvěra. Proto potřebuji, abychom si jako lidé navzájem seděli, a to nejen s Vámi, ale i s Vaším partnerem*, pokud bude u porodu také přítomný. Spolu totiž budeme pracovat jako tým. Jsem tu pro Vás a v případě potřeby i pro Vašeho partnera. 

Prvním krokem je tedy nezávislá krátká seznamovací online schůzka, během které si budeme povídat o tom, jaký porod si představujete a co pro vás můžu udělat.

Předporodní schůzky

V rámci balíčku nabízím tři předporodní schůzky v délce trvání 90 minut. Náplní těchto schůzek je vzájemné seznámení a individuální konzultace tak, abych vám mohla být během porodu opravdovou oporou. Samozřejmostí je pomoc při vypracování porodního přání. 

Pohotovost

Kolem Vašeho termínu porodu držím 4 týdny pohotovost (standardně od 38+0 do 42+0) . To znamená, že jsem připravená za Vámi vyrazit do jedné hodiny od chvíle, kdy mi zavoláte, že se porod rozjíždí. Pohotovost držím vždy jen pro jednu klientku, aby se minimalizovala pravděpodobnost, že nebudu moci k Vašemu porodu přijít, jelikož budu zrovna doprovázet jinou klientku nebo budu mít dva doprovody bezprostředně po sobě.

Doprovodit Vás můžu k domácímu porodu s porodní asistentkou nebo porodu v porodnici. K neasistovaným porodům nedoprovázím.

Poporodní péče

Součástí balíčku je i jedna poporodní návštěva. 

Pokud budete mít zájem, může být součástí této schůzky i opečování těla rebozo šátkem - Poporodní pohlazení (cena zahrnuta v balíčku), náplň této schůzky je zcela individuální a přizpůsobena aktuálním potřebám a přáním klientů.

Balíček služeb doprovod k porodu: 10.000 Kč.

Momentálně přijímám nové klientky k doprovodu s TP konec ledna 2023 a dál. 

- 3 předporodní schůzky v délce trvání 90 minut, pohotovost, doprovod k porodu, poporodní návštěva

S čím pracuji a co mohu dále nabídnout?

Opečování těla šátkem rebozo. Využití šátku během těhotenství, při porodu i během šestinedělí. (Kurz Rebozo a zavinování bříška v praxi PA, Kristina Neubertová Zemánková, březen 2022)

Poradenství nošení dětí (Kurz Trageschule Didymos, červen 2020)
Půjčovna šátků a nosítek.

Laktační poradenství (Kurz Přirozené kojení, Míša Topinková, duben 2022)

Během své práce využívám aromaterapii Nobilis Tilia, v rámci porodního balíčku je použitá aromaterapie zahrnutá v ceně, v případě zájmu o zakoupení některých produktů nabízím všem svým klientům slevu 10 % z e-shopové ceny.

Nejsem zdravotník a neposkytuji zdravotní služby. Moje služby jsou podpůrného a informativního charakteru.

Dula u porodu - výhody

Přestože duly nejsou u porodu proto, aby jakkoli měnily jeho průběh nebo přímo ovlivňovaly výsledek, stále rostou důkazy, že mít u porodu dulu přináší řadu hmatatelných výhod. Za všechny jmenujme snížení intervencí (zásahů) do porodu, zkrácení doby porodu a lepšího stavu dětí po narození. Jakkoli je tento výzkum důležitý a výsledky lichotivé, nejdůležitější je fakt, který je méně hmatatelný a vědecky neměřitelný - důležitost a prospěch toho, že má žena a rodina u porodu někoho, kdo tu není, aby je soudil, kdo je bezvýhradně podporuje a věří jim během události, která jim změní život a kterou si většina žen pamatuje a vyhodnocuje po celý život. (text AmmaDula.cz)

Stránky vytvořeny Petra Vytásková  |  Navázáno v roce 2020
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!