Dula u porodu

"Projdeme tím spolu"- Dula Olomouc

Milá ženo,

vítám Vás na mých stránkách! Hledáte doprovod k porodu a nevíte, zda oslovit právě mě? Třeba Vám v rozhodování pomůžou následující řádky.

Jaké jsou výhody duly u porodu?

Seznamovací schůzka

Při práci duly je pro mě zásadní důvěra. Proto potřebuji, abychom si jako lidé navzájem seděli, a to nejen s Vámi, ale i s Vaším partnerem*. Spolu totiž budeme pracovat jako tým.

Prvním krokem je tedy nezávislá krátká seznamovací online schůzka, během zjistíme, jaký porod si představujete a zda pro Vás můžu být tou pravou podporou. Tato schůzka je zdarma. 

Předporodní schůzky

Náplň těchto schůzek je individuální a vede k přípravě ženy tak, aby šla k porodu ve své plné síle a sebevědomí. Samozřejmostí je pomoc při vypracování porodního přání a další služby a výhody (viz níže).

V rámci Balíčku Komplet nabízím úvodní schůzku při podpisu smlouvy (60 min), dále 3 předporodní setkání (á 120 min, příprava na porod a kojení, individuální konzultace), 2 schůzky (á 90 min) - Rebozo péče nebo Access Bars, 1 x předporodní rituál (á 120 min), poporodní schůzky (á 90 min, sdílení / laktační poradenství / poradenství nošení dětí).  V případě potřeby navíc 1 schůzka po 40. tt. 

V rámci Balíčku Základ nabízím úvodní schůzku při podpisu smlouvy (60 min), dále 3 předporodní setkání (á 120 min, příprava na porod a kojení, individuální konzultace), poporodní schůzku (á 90 min, sdílení / laktační poradenství / poradenství nošení dětí). V případě potřeby navíc 1 schůzka po 40. tt.

Pohotovost

Kolem termínu porodu 4 týdny (standardně od 38+0 do 42+0) . To znamená, že jsem připravená za Vámi vyrazit do jedné hodiny od chvíle, kdy mi zavoláte, ve dne v noci. Pohotovost držím vždy pro jednu klientku v rámci balíčku Komplet. Pro maximálně dvě klientky s minimálním rozestupem TP 14 dní v rámci balíčku Základ, abych Vám mohla nabídnout opravdu individuální péči a minimalizovala pravděpodobnost, že se skutečné termíny porodu potkají.

Doprovodit Vás můžu k domácímu porodu s porodní asistentkou nebo porodu v porodnici. K neasistovaným porodům nedoprovázím.

Poporodní péče

Součástí balíčku je i 1 poporodní návštěva v rámci balíčku Basic a 2 poporodní návštěvy v rámci balíčku Exclusive. 

Ke každé návštěvě je třeba připočítat cestovné. Je také možné některé schůzky absolvovat u mě nebo on-line (konzultační schůzky).

Mé služby a výhody pro vás:

Výhodnější ceny schůzek nad rámec porodního balíčku: 600 Kč / hodina

Výhodnější cena laktačního poradenství (nad rámec poporodní schůzky): 600 Kč / hodina

Výhodnější ceny individuálních předporodních kurzů: sleva 10 %

Zapůjčení šátku Rebozo od 30. tt: zdarma

Příprava aromaterapeutického oleje dle individuálních potřeb 10 ml: zdarma

Aromaterapie při porodu: zdarma

Zapůjčení prkénka nebo stoličky na vaginální napářku od 38. tt: zdarma

Bylinky na vaginální napářku: k zakoupení u mne, cena dle skutečné spotřeby zpětně.

Zapůjčení stříbrného kloboučku Silvernette během šestinedělí: zdarma

Zapůjčení šátku na nošení dětí během šestinedělí: zdarma


Moje vzdělání v oblasti péče o těhotné ženy:

červen 2020: Kurz pro poradkyně nošení dětí Trageschule Didymos

říjen 2021- současnost: studium AmmaDula akademie

březen 2022: Kurz Rebozo a zavinování bříška v praxi PA, PA Kristina Neubertová Zemánková

duben 2022: Kurz pro poradkyně při kojení Přirozené kojení, Míša Topinková

červen 2022: Rebozo, PA Bibiana Drápalová Pališková

listopad 2022: Online kurz Přirozený porod, M. Odent, L. Lammers

listopad 2022: Kurz Jak pečovat o císařovnu, Dagmar Ludvíčková


Moje vzdělání mimo oblast péče o těhotnou ženu:

Gymnázium Olomouc - Hejčín, English Section

Veterinární a farmaceutická fakulta v Brně, Farmaceutická fakulta

Grantový kurz ČLnK Průvodce při odvykání kouření


Při péči o těhotnou ženu a během porodu nevystupuji jako zdravotník a neposkytuji zdravotní služby. Moje služby jsou podpůrného a informativního charakteru.


Dula u porodu - výhody

Přestože duly nejsou u porodu proto, aby jakkoli měnily jeho průběh nebo přímo ovlivňovaly výsledek, stále rostou důkazy, že mít u porodu dulu přináší řadu hmatatelných výhod. Za všechny jmenujme snížení intervencí (zásahů) do porodu, zkrácení doby porodu a lepšího stavu dětí po narození. Jakkoli je tento výzkum důležitý a výsledky lichotivé, nejdůležitější je fakt, který je méně hmatatelný a vědecky neměřitelný - důležitost a prospěch toho, že má žena a rodina u porodu někoho, kdo tu není, aby je soudil, kdo je bezvýhradně podporuje a věří jim během události, která jim změní život a kterou si většina žen pamatuje a vyhodnocuje po celý život. (text AmmaDula.cz)

Stránky vytvořeny Petra Vytásková  |  Navázáno v roce 2020
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky