Balíček Standard

"Projdeme tím spolu"- Dula Olomouc

Milé ženy,

hledáte doprovod k porodu a nevíte, zda oslovit právě mě? Třeba vám v rozhodování pomůžou následující řádky.

Jsem tu pro vás v situacích, kdy potřebujete podržet. Jsem vaše průvodkyně na cestě za porodem podle vašich přání a ke spokojenému mateřst

Můžeme tím projít spolu.

Jaké jsou výhody duly u porodu?


Od začátku druhého těhotenství nám byla Peťka velkou oporou, provedla nás přípravou a podporovala mě v mém velkém přání porodit VBAC. Byla mi vrbou i rádcem, od začátku do konce.Mít svou dulu u porodu považuji za jedno z nejlepších rozhodnutí a investic ❤️
Michaela Perrin


Seznamovací schůzka

Při práci duly je pro mě zásadní důvěra. Proto potřebuji, abychom si jako lidé navzájem seděli, a to nejen s Vámi, ale i s Vaším partnerem*. Spolu totiž budeme pracovat jako tým.

Prvním krokem je tedy nezávislá krátká seznamovací on-line schůzka, během které zjistíme, jaký porod si představujete a zda pro Vás můžu být tou pravou podporou. Tato schůzka je zdarma

Co Vám mohu v rámci služeb doprovodu k porodu nabídnout?Předporodní schůzky

Náplň schůzek je individuální a vede k Vaší přípravě tak, abyste šla k porodu ve své plné síle a sebevědomí. Samozřejmostí je pomoc při vypracování porodního přání, informační, fyzická a psychická příprava před porodem a také edukace partnera* tak, aby se i on během porodu cítil příjemně a mohl být pro Vás optimální podporou.

Schůzky lze absolvovat osobně, nebo on-line.

Na základě nejčastějších potřeb a požadavků jsem sestavila 3 typy balíčků doprovodu k porodu, a to tak, abyste si mohla vybrat ten ideální pro Vás.

Balíček Standard

  • Čekáte své první miminko a chcete jít k porodu ve své plné síle? Nebo Váš první porod nebyl takový, jak byste si pro sebe a svoje děťátko přála a teď byste to chtěla jinak? Případně se připravujete na VBAC? Tak právě pro Vás je Balíček Standard.
  • Před porodem se setkáme celkem 3 x a navzájem se dobře poznáme. To je velmi důležité nejen proto, abych já věděla, co Vy si přejete a Vy si ke mně můžete vybudovat důvěru, ale také abychom stihli probrat všechny důležité informace.
  • Probereme všechny důležité věci a v začátku pohotovosti opečujeme Vaše tělo Rebozo šátkem, aby šlo k porodu v důvěře a optimálním uvolnění.
  • V rámci balíčku Vám zapůjčím všechny důležité věci, které by se Vám mohly během přípravy i porodu hodit.

Doprovod k porodu

K porodu za Vámi vyrážím ve chvíli, kdy mě potřebujete. Mohu za Vámi dorazit domů, nebo se setkáme až v porodnici, o tom rozhodujete Vy.

Následně jsem s Vámi po celou dobu porodu a poskytuji emoční a fyzickou podporu jak pro Vás, tak i Vašeho partnera*. Během porodu Vám vytvořím optimální podmínky pro klidný a příjemný porod, nabídnu úlevové techniky pomocí Rebozo šátku, aromaterapii a mohu Vám pomoci s komunikací s ošetřujícím personálem. 

Vždy však ctím porodní proces a v žádném případě do porodního procesu nezasahuji, ale vytvářím takové podmínky a podporuji Vás tak, aby byl pro Vás porod příjemným a posilujícím zážitkem. 

Po porodu čekám v areálu porodnice, nebo mohu být přímo s vámi na pokoji a podpořit Vás např. při samopřisátí miminka. 

Doprovodit Vás můžu k domácímu porodu s porodní asistentkou nebo porodu v porodnici. V rámci péče poskytuji i podporu při výběru místa porodu a pomoc s hledáním soukromé porodní asistentky. K neasistovaným porodům nedoprovázím. 


Držení pohotovosti

4 týdny (od 38+0 do 42+0) kolem termínu Vašeho porodu pro Vás držím pohotovost. To znamená, že jsem připravená za Vámi vyrazit do jedné hodiny od chvíle, kdy mi zavoláte, ve dne v noci. Pohotovost držím většinou pro jednu klientku, maximálně dvě klientky, abych Vám mohla nabídnout opravdu individuální péči a minimalizovala pravděpodobnost, že se skutečné termíny porodu potkají.


Poporodní schůzka

Po porodu se setkáme ještě minimálně jednou. Probereme Vaše případné otázky týkající se porodu a zpracujeme porodní zážitek. Podpořím Vás při kojení nebo nošení Vašeho miminka. 


Zapůjčení vybraných pomůcek

Během své praxe jsem vytipovala oblíbené a velmi praktické pomůcky, které Vám mohou zlepšit pohodlí ke konci těhotenství a pomoci s přípravou Vašeho těla a naladění se k porodu. Jsou užitečné během porodu i v šestinedělí. Pořízení těchto pomůcek je poměrné nákladné, proto nabízím v rámci balíčků Standard a All Inclusive možnost jejich zapůjčení.

Dlouho jsem váhala, jestli mít dulu či nikoliv. Po první on-line schůzce jsem měla jasno. Peťa si mě svým pozitivním přístupem získala. I když jsem jí naznačila, že to se mnou po předchozí zkušenosti nebude mít jednoduché, nezalekla se. Na každou osobní schůzku jsem se těšila. I manžel byl ohromen jak hezky o porodech dovede vyprávět. Já zase byla ráda, že s ní mohu probrat svoje veškeré obavy i nějakou tu bolístku. A že se jich po návštěvě rizikové poradny vyrojilo. Bez ní bych si v těch chvílích připadala ztracená. Citlivě s notnou dávkou trpělivosti mi pomohla rozebrat a pochopit navrhované lékařské postupy a současně mě velmi podporovala v mé touze porodit děťátko spontánně. Přítomnost u porodu si musela vybojovat a jsem jí velmi vděčná, že se nenechala odbýt a zůstala. Jsem hluboce přesvědčena o tom, že díky její práci jsme s manželem mohli prožít krásný příběh zrození naší dcerky, který i dosud nevěřícím zdravotníkům, že to vůbec zvládnu, vytřel zrak. Velké díky i za poporodní péči, nosící a kojící poradenství i za podpůrné skupinky, zkrátka její ucelený koncept péče o maminky i miminka mi dává velký smysl a vřele doporučuji.

Kateřina Bukvová


Peťa nás doprovázela u našeho druhého porodu. Po předchozích nepříjemných zkušenostech jsme hledali někoho, kdo by nás provedl celým těhotenstvím a při narození našeho děťátka nám byl oporou. Nemohli jsme si vybrat nikoho lepšího. V Petře jsme totiž našli přesně to, co jsme hledali. S manželem jsme ocenili její trpělivé naslouchání našim strachům a obavám, perfektně připravené předporodní schůzky, kurz nošení dětí, citlivý a empatický přístup, pravidelnou a příjemnou komunikaci a možnost sdílet naše pocity ohledně tehotenství a porodu, kdykoli to bylo třeba. Vždy se nám snažila co nejvíce vyjít vstříc v náplni našich předporodních setkání. Přímo u porodu bylo skvělé mít vedle sebe někoho, kdo se v problematice do takové míry vyzná a zároveň je na naší straně a plně se nám věnuje. I díky ní byl pro nás porod krásným zážitkem. Jsme moc rádi, že byla s námi u narození naší dcery právě ona. 

Klára Ticháková


Peťka se do našich životů poprvé zapsala, když jsem jí oslovila kvůli uzavíracímu rituálu po prvním porodu. Hned po prvním setkání mi bylo jasné, že Peťku budu jednou chtít u druhého porodu. Od začátku druhého těhotenství nám byla Peťka velkou oporou, provedla nás přípravou a podporovala mě v mém velkém přání porodit VBAC. Byla mi vrbou i rádcem, od začátku do konce.Mít svou dulu u porodu považuji za jedno z nejlepších rozhodnutí a investic.Peťka dělá svou práci srdcem, vyzařuje z ní úžasný klid, pokora, skromnost a zároveň profesionalita. Nebylo nic, s čím bychom si společně neporadili. Děkujeme, že pro nás druhý, úspěšný VBAC porod mohl být krásným zážitkem.

Michaela Perrin

Moje vzdělání v oblasti péče o těhotné ženy:

červen 2020: Kurz pro poradkyně nošení dětí Trageschule Didymos

říjen 2021- současnost: studium AmmaDula akademie

březen 2022: Kurz Rebozo a zavinování bříška v praxi PA, PA Kristina Neubertová Zemánková

duben 2022: Kurz pro poradkyně při kojení Přirozené kojení, Míša Topinková

červen 2022: Rebozo, PA Bibiana Drápalová Pališková

listopad 2022: Online kurz Přirozený porod, M. Odent, L. Lammers

listopad 2022: Kurz Jak pečovat o císařovnu, Dagmar Ludvíčková

březen 2023: On-line kurz Hormony během těhotenství a porodu, M. Odent


Moje vzdělání mimo oblast péče o těhotnou ženu:

Gymnázium Olomouc - Hejčín, English Section

Veterinární a farmaceutická fakulta v Brně, Farmaceutická fakulta

Grantový kurz ČLnK Průvodce při odvykání kouření


Při péči o těhotnou ženu a během porodu nevystupuji jako zdravotník a neposkytuji zdravotní služby. Moje služby jsou podpůrného a informativního charakteru.


Dula u porodu - výhody

Přestože duly nejsou u porodu proto, aby jakkoli měnily jeho průběh nebo přímo ovlivňovaly výsledek, stále rostou důkazy, že mít u porodu dulu přináší řadu hmatatelných výhod. Za všechny jmenujme snížení intervencí (zásahů) do porodu, zkrácení doby porodu a lepšího stavu dětí po narození. Jakkoli je tento výzkum důležitý a výsledky lichotivé, nejdůležitější je fakt, který je méně hmatatelný a vědecky neměřitelný - důležitost a prospěch toho, že má žena a rodina u porodu někoho, kdo tu není, aby je soudil, kdo je bezvýhradně podporuje a věří jim během události, která jim změní život a kterou si většina žen pamatuje a vyhodnocuje po celý život. (text AmmaDula.cz)

Stránky vytvořeny Petra Vytásková  |  Navázáno v roce 2020
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky