Můj příběh

Petra Vytásková - Dula Olomouc - Laktační poradkyně Olomouc

Jsem certifikovaná porodní dula pro Olomouc a Olomoucký kraj a certifikovaná lektorka nošení dětí u Trageschule Didymos. Jsem máma tří nádherných dcer, přičemž mladší jsou dvojčata. Jsem žena, která miluje přírodu a její zákonitosti, i proto jsem původně vystudovala farmacii a postupně přešla od patologií a tabletek k fyziologii, psychické podpoře a péči o tělo tradičními postupy.

Mateřství mi ukázalo potřebu důvěřovat sama sobě, svému tělu a intuici. Těhotenství, porody a období bezprostředně po nich mi jsou velkou životní lekcí, která mě učí vážit si života a převzít za něj odpovědnost. Učím se nebát se požádat o pomoc a pečovat o své tělo i duši. Protože nemůžeme dávat, když není z čeho brát.

Na dráhu duly jsem se vydala, jelikož porod vnímám jako velkou příležitost a výzvu a věřím, že každá nově vznikající rodina si zaslouží péči, podporu a bezpečný prostor pro svoje utváření. Ať už pro vás podpora znamená pomoc při hledání objektivních informací, vytvoření příjemného prostředí u porodu, nebo třeba jen pouhé vědomí, že je s vámi někdo, kdo ví, jaké máte přání a stojí při vás, udělám vše pro to, abych vám potřebnou podporu a péči během porodu poskytla.

Nejen porod, ale i šestinedělí považuji za čas velkých změn a myslím si, že každá žena si během tohoto období zaslouží tu nejlepší péči. Mohla jsem na vlastní kůži poznat, že mateřství je nejen o radosti a štěstí, ale že s sebou může přinášet i náročné výzvy, kterým žena musí čelit právě v křehkém období po porodu. Proto vnímám jako velmi důležitou i péči poporodní duly.

Jakožto máma dvojčat ráda spolupracuji i s rodinami, kde čekají právě dvojčata. Při své práci využívám rebozo a aromaterapii, dále provozuji půjčovnu šátků na nošení dětí a ergonomických nosítek, včetně nosítek pro dvojčata. 

Jaké jsou výhody duly u porodu?

Stránky vytvořeny Petra Vytásková  |  Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky